Instagram dondurma ve kalıcı kapatma işlemi nasıl yapılır? İnstagram dondurma ve hesap silme linki burada

Yazar: lifemedyam.com

Yaklaşık on yıl önce kurulan sosyal medya platformu o günden bu yana kendini yenilemeye devam ediyor. Pek çok özellikle kullanıcı sayısını ne kadar arttırsa da bazı nedenlerden dolayı uygulamadan vazgeçenler de olabiliyor. Eğlenceli uygulamada bu seçeneğin yer almaması nedeniyle İnstagram dondurma ya da silme işlemleri arama motoru üzerinden en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Instagram dondurma linki ile hesabınızı geçici bir süreliğine kapatma ya da kalıcı olarak silme için doğru yerdesiniz. 2019 Instagram hesap dondurma, silme ve kapatma işlemi için adım adım ayrıntıları takip edebilirsiniz.

5 Ekim 2010 tarihinde kullanıma sunulan uygulamada yıllar içinde birçok değişiklik yapıldı. Bunlardan en önemlileri görüntülü konuşma, sesli konuşma, story oldu. Harika özellikler ile her geçen gün kullanıcı sayısını arttıran uygulamayı bazı kişiler ise çeşitli nedenlerden dolayı kapatabiliyor. Bu işlemi yapmak isteyenler ınstagram dondurma linki uygulama üzerinden bulamıyor. İnstagram dondurma işlemleri için bu başlık altından istediğiniz detaylara ulaşabilirsiniz. Kalıcı olarak ınstagram hesap dondurma veya kalıcı olarak kapatmak, silme için ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

INSTAGRAM DONDURMA NASIL YAPILIR?

Instagram kullanan milyonlarca kişi içerisinde birçok vatandaş geçici olarak dondurma işlemi yapıyor. Çok fazla vakit geçirdiğini fark eden ya da farklı nedenlerden dolayı ınstagram hesabı silme linki arayanlar doğru yerdeler. Instagram dondurma için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Instagram dondurma için tıklayınız

INSTAGRAM HESABI SİLME İŞLEMİ

Instagram hesabınızı silmeden önce bir kez daha düşünün. Bu işlemi yapmak yerine hesabınızı dondurmayı seçerseniz yine kimse sizi görüntüleyemecektir. Böylece paylaşmış olduğunuz fotoğraflara istediğiniz zaman yeniden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Instagram dondurma işlemi yapmak isteyenlerin yanı sıra birçok kişide hesabı tamamen silmek istiyor. Aşağıdaki linke tıkladıktan sonra hesabı neden silmek istediğinizi belirterek bu işlemi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Instagram silme için tıklayınız...

INSTAGRAM HESABI GEÇİCİ KAPATMA

Instagram'ın resmi internet sitesinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de hesabı geçici olarak kapatmaktır. Bu işlemi yaparken şu sorular size yöneltilecek;

  • Hesabı neden kapatmak istiyorsun?
  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • Gizlilikle ilgili endişelerim var
  • Çok fazla reklam var
  • İkinci bir hesap açtım
  • Ara vermek istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Diğer

Yukarıda yer alan seçeneklerden birisini işaretledikten sonra şifrenizi de girerek hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

INSTAGRAM NE ZAMAN KURULMUŞTUR?

Instagram 5 Ekim 2010 tarihinde IOS için ücretsiz bir uygulama olarak Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kuruldu. Uygulamanın bu kadar sevilmesinin ilk nedeni, içerisinde bulundurduğu 11 fotoğraf filtresiyle çekilen fotoğrafları daha güzel hale getirmesidir.

ÖZELLİKLERİ

Fotoğraf Paylaşımı: Instagram filtrelerini kullanarak takipçileriniz ile dilediğiz fotoğrafı anlık olarak paylaşabilirsiniz.

Direkt Mesaj: Instagram üzerinden istediğiniz kişilerle özel olarak mesajlaşabilirsiniz.

Canlı Yayın: 1 saate kadar sınırlı olan sürede canlı yayın açabilir ve takipçilerinizle anlık etkileşime geçebilirsiniz.

Hikayeler (Stories): 24 saat süreli fotoğraflar ve videolar paylaşabilirsiniz. Hikâyelerinizi ilgi çekici hale getirmek için yer bildirimi, gif, etiket, emoji ya da yazı ekleyebilirsiniz.

INSTAGRAM NEDİR?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.